Menu

Szybki zastrzyk energii w postaci batonika

19 października 2018 - General

Organizm ludzki wykorzystuje energię na rożne sposoby. Ma swoje zapasy krótkoterminowe, które można natychmiast wykorzystać do intensywnego wysiłku, ma zapasy o charakterze średnioterminowym odpowiadające za ogólną kondycję fizyczną, jak również posiada zapasy na czarną godzinę. Batoniki Akubar Energy Akuna przeznaczone są do uzupełniania równocześnie dwóch pierwszych typów zużytej energii lub do przygotowania się dzięki nim do intensywnego wysiłku.

W batonikach Akubar Energy Akuna znajdziemy przede wszystkim węglowodany, czyli składniki pokarmowe odpowiedzialne za bezpośrednie dostarczanie energii do komórek mięśniowych, składniki będące tą energią. Cześć z nich uwalnia się natychmiast, dzięki czemu zaraz po zjedzeniu batonika odczuwa się zastrzyk energii, natychmiast poprawia się nastrój oraz zmniejsza się zmęczenie. Dlatego jest to świetna propozycja zaraz przed pójściem na siłownię lub w czasie wycieczki. Podniesienie się poziomu cukru we krwi sprawi też, że po jego zjedzeniu osoba przestaje odczuwać głów.

Drugi rodzaj węglowodanów zawartych w Akubar Energy Akuna uwalnia się bardzo powoli. Jest to zabezpieczenie przed chwilowym nadmiarem energii, którą organizm mógłby zmagazynować w postaci tkanki tłuszczowej. Dzięki temu batonik można wykorzystać jako drugie śniadanie w pracy i nie spowoduje wzrostu masy ciała.

Co ważne, Akubar Energy Akuna uzupełnia także witaminy i minerały, które są zużywane w czasie dnia i zwłaszcza w czasie intensywnego wysiłku. Równowaga elektrolityczna organizmu zostaje przywrócona, a procesy metaboliczne mogą działać prawidłowo.

Dodaj komentarz